Wskaźnik BMI, Co To Jest I Jak Może Pomóc Ci W Odchudzaniu?

Oblicz Bmi wskanik który pokaże Ci Twoje BmiBMI to taki wskaźnik, który bezbłędnie oceni, czy masz nadwagę, niedowagę, czy prawidłową wagę. To dzięki temu dowiesz się, czy powinnaś się odchudzać, czy być może nie jest to konieczne.

Czasami możesz być zupełnie nieświadoma, że Twoja waga nie jest prawidłowa. Tylko pamiętaj, że BMI nie jest wyrokiem. Zanim zaczniesz się odchudzać musisz wziąć pod uwagę Twój stan zdrowia.

Czasami wynik może być błędny, albo po prostu mało obiektywny.

Wskaźnik BMI może Ci tylko pomóc podjąć decyzję, ale nie powinnaś traktować go zupełnie poważnie. Najważniejszy jest Twój wygląd  i stan zdrowia, pamiętaj o tym.

Co to jest Body Mass Index?

Ten wskaźnik służy to pomiaru tkanki tłuszczowej na podstawie Twojej masy ciała i wzrostu. Wzór do obliczania tego indeksu stworzył belgijski statystyk. Obecnie jest on określany jak wskaźnik masy ciała.  Już od dawna ten indeks jest pomocny przy leczeniu i określaniu otyłości.

Jak Obliczyć Wskaźnik Masy Ciała?

To naprawdę bardzo proste, wystarczy, że zastosujesz odpowiedni wzór:

Body Mass Indeks = to  masa ciała podana w kilogramach, podzielona przez wzrost podany w metrach kwadratowych. Albo po prostu zastosuj poniższy wzór:

BMI = W kg / H m²

>>>Notka:  Jeśli próbowałaś się kiedyś odchudzać za pomocą różnych diet jak na przykład dieta dukana i nie osiągłaś oczekiwanych rezultatów to wiem dokładnie jak się czujesz bo ja też byłam w takiej samej sytuacji parę lat temu. Po ukończeniu tego artykułu musisz w takim razie przeczytać artykuł “Jak stracić 2 kilogramy w jeden dzień”

Jeśli chcesz obliczyć BMI w cesarski sposób, to najlepiej skorzystaj z kalkulatora. Jest to trudne równanie i nie każdy będzie umiał sobie z nim poradzić. Oto potrzebny wzór:

BMI = (masa ciała w kg razy 703) podzielona przez wzrost podany w centymetrach kwadratowych

Oto wzór w skróconej postaci:

BMI = (W lbs pliki * 703) / h in ²

Wynik pomoże Ci ocenić, czy masz nadwagę, niedowagę, czy prawidłową wagę. Oto instrukcja jak odczytać instrukcję:

Niedowaga: Poniżej 18,5

Normalny: 18,5 – 24,9

Nadwaga: 25,0 -29,9

Otyły: 30,0 i powyżej

Musisz pamiętać, że w różnych krajach wynik może być podany trochę inaczej. Nie sugeruj się nim na poważnie. To nie powinno być dla Ciebie zupełnie zobowiązujące.

Co może utrudnić prawidłowe odczytanie wyniku?

Body mass indeks jest dobrym wskaźnikiem, ale nie bierze pod uwagę Twojego stanu zdrowia. Według BMI możesz mieć nadwagę, ale może ona wynikać z Twojego stanu zdrowia i akurat na to nie będziesz miała wpływu. Oto przypadki w których wynik może być sfałszowany:

– u sportowców, którzy mają rozbudowaną tkankę mięśniową

– u osób, które mają wysoki poziom retencyjny

– u osób, które mają bardzo mało tkanki tłuszczowej

– u osób, które mają bardzo gęstą tkankę kostną

Pewnie wydaje Ci się, że podawanie niektórych przykładów jest oczywiste. Ale pewnie osoba w której organizmie zbiera się bardzo dużo wody może nie wiedzieć jaka jest przyczyna jej trudności w odchudzaniu.

Zupełnie inaczej powinno się odnieść wynik w stosunku do kobiet i do mężczyzn. Każdy powinien podejść do tego indywidualnie. Na pewno nie powinnaś podjąć żadnych kroków, które mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Wskaźnik masy ciała pomoże Ci szybko wykryć problemy zdrowotne, które mają związek z przybieraniem na wadze. Już nie raz ten indeks pomógł w wykryciu choroby związanej z odżywianiem, która nie była widoczna na pierwszy rzut oka. Kolejnym czynnikiem, który może pomóc w wykryciu jakiejś choroby jest duża zmiana obwodu w talii.

Talia najszybciej pozwoli Ci ocenić czy masz nadwagę czy nie.

Jeśli na Twoim brzuchu znajduje się za dużo tkanki tłuszczowej, to możesz zachorować na niedokrwienie serca, albo cukrzyce. Jeśli masz za dużo centymetrów w talii, to powinnaś jak najszybciej zadbać o siebie i swoją wagę.

Żeby zauważyć jakiekolwiek zmiany w talii musisz się regularnie mierzyć. Aby pomiar był prawidłowy musisz umieścić taśmę trochę powyżej bioder. Powinnaś mierzyć obwód swojego brzucha zaraz po wydechu, to bardzo ważne.

Jeśli obwód talii się zmienił a wskaźnik masy ciała nie wykazuje żadnych zmian, to może być to powód do niepokoju.

Duże zmiany mogą świadczyć o tym, że chorujesz na cukrzyce, albo na nadciśnienie. Jeśli jesteś otyła to występuje dużo prawdopodobieństwo, że w Twoim organizmie dzieje się coś złego.

Są jeszcze inne powody, przez które Twoje BMI może być podwyższone, a o których jeszcze nie mówiliśmy. Mam tu na myśli wysoki poziom cholesterolu, zbyt wysoki poziom cukru we krwi, albo za duże stężenie trójglicerydów w organizmie.

Jeśli widzisz, że coś jest nie tak, to powinnaś sie od razu skontaktować z lekarzem. Natomiast jeśli Indeks wykazuje, że masz nadwagę i nie ma żadnych przeciwwskazań do odchudzania, to powinnaś zmienić tryb życia i zacząć wykonywać jakieś ćwiczenia, które poprawią Twoją aktywność fizyczną.

Pamiętaj, że bez zdrowego odżywiania i ćwiczeń nie schudniesz w zdrowy i bezpieczny sposób. Zrzucanie zbędnych kilogramów może być dla Ciebie niebezpieczne jeśli będziesz na coś chorowała, a nie będziesz o tym wiedziała.

Jeśli Indeks wykazuje nadwagę, a Twoja talia rzeczywiście nie wygląda najlepiej, to powinnaś podjąć jakieś kroki, żeby zmienić swoją wagę. Odpowiednie odżywianie i ćwiczenia pozwolą Ci zatrzymać przyrost wagi.

Sensowne odżywianie w połączeniu z ćwiczeniami odchudzającymi na pewno przyspieszą Twój metabolizm. Dzięki temu utrzymasz swoją wagę w normie, a indeks masy wskaże prawidłowy wynik.

Jeśli masz wrażenie, że z Twoim zdrowiem jest coś nie tak, to powinnaś skonsultować się z lekarzem i zbadać swój stan zdrowotny.

Jeśli chcesz szybko schudnąć to mam dla Ciebie dobre nowiny. Napisałam książkę “Odkryj Jak Szybko Schudnąć 10 Kg W 30 Dni”.

Ta książka pomogła już tysiącom kobiet w problemach jakie miały z nadwagą. Teraz kolej na Ciebie.

Z książki dowiesz się krok po kroku jak chudnąć 2,5 kg co 7 dni, nawet jeśli wypróbowałaś już wszystkiego i nic do tej pory nie działało.

Powiem Ci także jak spalać tłuszcz i jak uzyskać zgrabne oraz atrakcyjne ciało.

Jeśli pobierzesz moją książkę teraz, to za darmo dostaniesz bonusy, które przygotowałam tylko dla Ciebie.

Pierwszy bonus to 31 pokarmów automatycznie spalających tłuszcz. Dowiesz się jakie jedzenie pomoże Ci w spalaniu kalorii. Dowiesz się wszystkiego krok po kroku.

Drugi bonus, to „5 sekretów na szczupły brzuch”. Pokażę Ci jak schudnąć z brzucha szybko oraz bezpiecznie. NIGDY więcej nie będziesz się musiała wstydzić za swój brzuch lub obawiać się że nie wejdziesz w ulubione dżinsy.

W trzecim bonusie nauczę Cię, jak zamawiać w restauracjach aby nie przytyć.

Dostaniesz to wszystko tylko wtedy, kiedy przeczytasz moją książkę.

Możesz zacząć czytać już teraz. Aby ją pobrać wystarczy kliknąć na TEN link: Jak szybko schudnąć

jak schudnac oferta

2 thoughts on “Wskaźnik BMI, Co To Jest I Jak Może Pomóc Ci W Odchudzaniu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *