Ćwiczenia Odchudzające Dzięki Którym Uzyskasz Wymarzoną Sylwetkę

ćwiczenia odchudzające które pomogą ci schudnąćJeśli nasza waga jest nieodpowiednia do wzrostu, lub jeśli zauważamy, że w niektórych miejscach mamy za dużo tkanki tłuszczowej, to podejmujemy decyzję o odchudzaniu. Najbardziej wygodnym sposobem byłaby dieta, która pozwoliłaby nam na objadanie się słodyczami i chudnięcie z minuty na minutę.

Jeśli nie znajdujemy odpowiedniej diety dla siebie, to podejmujemy decyzję, że będziemy ćwiczyć. Niestety chciałybyśmy takie ćwiczenia odchudzające
które nie zajmą nam więcej niż 15 minut, przy których się nie zmęczymy, a będą dawały efekty i nie wymagały od nas zbyt dużej pracy.Niestety z doświadczenia wiem, że takie ćwiczenia na odchudzanie nie przynoszą żadnego efektu. Najlepiej jest dużo ćwiczyć, żeby spalić kalorię i ograniczyć trochę jedzenie, a w szczególności słodycze, lody i smażone potrawy.

Przy bardzo intensywnych ćwiczeniach nie możemy oczywiście przestać jeść całkowicie, ale starać się ograniczyć te posiłki, które zawierają najwięcej kalorii.

Najlepiej jeść chude mięso, mało sosów, najlepiej posiłki z rybą w roli głównej, słodyczy tyle co nic i duże ilości warzyw i owoców oraz pić dużo niesłodzonych płynów, np. niegazowana woda mineralna. O właśnie tak powinna wyglądać nasza dieta.

Ale jak schudnąć za pomocą ćwiczeń?

Sport, który najszybciej pozwoli zrzucić nam  kilogramy i szybko schudnąć, to oczywiście pływanie. Wystarczy pływać pół godziny dziennie. Również efektowne jest szybkie bieganie, a nie trucht. Wystarczy już 20-30 minut dziennie szybkiego biegu. Jazda na rowerze pomoże nam zrzucić nadmiar tłuszczu z ud i bioder. Aby były widoczne efekty powinniśmy jeździć tak z 12-15 km/h i przejechać około 10 km.

Przydatne są też marsze i wycieczki górskie pod warunkiem, że trwają tak od 2 do 5 godzin. Wiadomo, że nikt w dzisiejszych czasach nie ma czasu na to, aby codziennie biegać, pływać, albo wychodzić na 5 godzin w góry. Jednak powinniśmy się starać, by w ciągu dnia uprawiać jeden sport, a w weekendy i wakacje nawet kilka. Musimy pamiętać, że na początku na pewno będziemy zmęczeni, co będzie nas odrobinkę zniechęcało. Po kilku tygodniach będziemy odczuwać mniejsze zmęczenie, a po kilku miesiącach zauważymy zmiany w budowie naszego ciała.

Nawet jeśli nie chce nam się wychodzić na świeże powietrze i zadbać o naszą aktywność fizyczną, to możemy poćwiczyć trochę w domu. Możemy np. uprawiać jogę, albo ćwiczenia odchudzające, które pozwolą nam uszczuplić niektóre partie ciała. Poniżej zaprezentuję ćwiczenia, które na pewno przyniosą efekty, pod warunkiem, że będziemy je stosować w różnych zestawach ćwiczyć codziennie przez 40 do 60 minut.

Znaczenie ma to, kiedy będziemy wykonywać te ćwiczenia. Ważne jest, żebyśmy je wykonywali 2 do 3 godzin po posiłku. Najlepszy efekt przyniosą, jeśli będziemy ćwiczyć rano przed śniadaniem, kiedy jeszcze nasz żołądek jest pusty.

Ćwiczenia Na Odchudzanie Które Pomogą Ci Schudnąć:

Krążenie bioder:

Należy stanąć w lekkim rozkroku i położyć ręce na biodrach. Rozpoczynamy krążenie bioder najpierw w lewą stronę i powtarzamy ćwiczenie przez kilka minut, a później w prawą stronę wykonując taką samą liczbę obrotów.  Podczas ćwiczenia staramy się jak najdalej wysunąć biodra do przodu, na boki i do tyłu, tak aby mięśnie się jak najbardziej napinały. To ćwiczenie pomaga na wysmuklenie sylwetki w okolicach bioder i brzucha.

Skłony:

Stajemy w lekkim rozkroku. Podnosimy ręce do góry i wykonujemy skłon do ziemi. Nie należy uginać nóg w kolanach, ręce powinny dotykać ziemi. Po chwili podnosimy pochylone ciało do góry z uniesionymi rękami, jak na początku i powtarzamy skłon ponownie.  To ćwiczenie pomaga na mięśnie brzucha i pleców.

Przysiady:

Strojąc ze złączonymi nogami wyciągamy ręce przed siebie tak, żeby były na wysokości naszej klatki piersiowej. Nie opuszczając rąk staramy się wykonać jak najgłębszy przysiad tak, aby pośladki dotknęły naszych pięt. Staramy się, żeby plecy były proste, a kolana nam się nie rozchodziły. Można wykonywać dwa rodzaje przysiadów. Pierwszy polega na tym, że nie odrywamy pięt od podłogi, drugi polega na podnoszeniu pięt. Ćwiczenie to pomaga na uda i nogi. Pozwala nam też doskonalić utrzymywanie równowagi. To ćwiczenie powtarzamy od 20 do 40 razy.

Skłony na boki, które pozwalają wyszczuplić biodra:

Pozycja wyjściowa polega na staniu w lekkim rozkroku. Ręce wyciągamy na boki, poziomo od linii naszego ciała. Wykonujemy skłony na boki naprzemiennie w prawo i w lewo. Jeśli robimy skłon w lewo, to prawa ręka unosi się do góry a lewa ręka przesuwa sie po zewnętrznej stronie nóg. Lewą ręką powinniśmy dotykać nogi poniżej linii kolana. Wykonujemy skłony w prawo i lewo po 15 razy.

Damskie pompki:

Kładziemy się na podłodze na brzuchu. Ręce zgięte w łokciach opieramy o podłoże tak na wysokości ramion. Zginamy nogi w kolanach i unosimy łydki i stopy do pozycji pionowej. Tułów podnosimy opierając się tylko na łokciach i kolanach. Plecy wraz z nogami powinny tworzyć linię prostą. Nie powinno się wypinać bioder, ani opuszczać przesadnie w kierunku podłogi. Ćwiczenie powtarzamy od 10 do 15 razy. Ćwiczenia te wzmacniają ręce oraz kręgosłup.

Ćwiczenia pomagające zgubić nadmiar tłuszczu w biodrach:

Kładziemy się na ziemi, na lewym boku. Tułów i nogi powinny być ułożone w linii prostej.  Prawa noga powinna być położona na lewej. Lewą rękę kładziemy sobie pod głowę, a prawą wyciągamy przed siebie tak, by dotykała podłogi. W takiej pozycji podnosimy prawą nogę do góry ( w żadnym wypadku nie na boki ). Po kilku chwilach do prawej nogi dołączamy nogę lewą. Staramy się wytrzymać w takiej pozycji od 15-20 sekund. Opuszczamy nogi i powtarzamy ćwiczenie. Po 15 uniesieniach prawej nogi, zmieniamy pozycję i unosimy lewą. Również na prawym boku wykonujemy 15 powtórzeń. Ćwiczenia te pozwalają schudnąć w biodrach oraz wyszczuplić uda.

Ćwiczenia na jędrne i kształtne pośladki:

Kładziemy się na podłodze na plecach. Ręce wyciągamy wzdłuż ciała.  Nogi proste, nie zgięte w kolanach podnosimy jak najwyżej zaciskając przy tym pośladki. Staramy się wytrzymać w tej pozycji około 1 minuty. Co drugi dzień zastępujemy ćwiczenie podnoszenia i utrzymywania nóg innym. Wykonujemy pionowe nożyce. Na początku powtarzamy to ćwiczenie 5 raz z czasem zaczynamy wykonywać to ćwiczenie 10 razy. To bardzo korzystne ćwiczenie jest odmianą asany śalabhâsana (świerszcz) jogi. Te ćwiczenia ujędrniają pośladki, wzmacniają mięśnie kręgosłupa,  wyszczuplają uda i uczą nas utrzymywania wyprostowanej postawy ciała. Aby ćwiczenie wykonywało się łatwiej można pod miednice podłożyć sobie twardą poduszkę.

Wykopy do góry:

Stajemy z nogami złączonymi, wyciągając przed siebie ręce. Staramy się wyprostowaną nogą, nie zgiętą w kolanach kopnąć w wyciągnięte przed siebie dłonie. Później powtarzamy to ćwiczenie drugą nogą. Wykonujemy 15 wykopów  każdą nogą. Jeśli opanujemy dobrze to ćwiczenie możemy opuścić ręce, a nogi starać się podnieść na wysokość głowy. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha, nóg i odchudza biodra.

Ćwiczenia na utratęmasy ciała pozwolą Ci schudnąć wykorzystując tylko 20% swoich możliwości. Aby odchudzanie było skuteczniejsze musisz zmienić nawyki żywieniowe. Jeśli jesteś na diecie (np. dieta dukana czy dieta kopenhaska) to sugeruję abyś przeczytała artykuł pod tytułem “Dlaczego diety nie działają”.

Mogę się przyznać, że przez ostatnie kilka lat wypróbowałam różne metody odchudzania. Nic mi nie pomagało. Długo się z tym męczyłam. Aż w końcu znalazłam to co mi pomogło uzyskać wymarzoną wagę. Moje koleżanki też sprawdziły moje odkrycie i potwierdzają jego skuteczność.

Aby pomóc wszystkim tym, co chcą schudnąć a nie mogą napisałam książkę pt. „Odkryj jak schudnąć 10Kg w 30 dni”. Tu przedstawi Ci wszystkie metody, które pozwolą Ci błyskawicznie schudnąć. Nie przejmuj się, jeśli próbowałaś już wszystkiego i nic nie pomagało. Ta książka zawiera takie porady, o których jeszcze nigdzie nie przeczytałaś.

Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej: Odkryj jak schudnąć 10 kg w 30 dni

jak schudnac oferta

17 thoughts on “Ćwiczenia Odchudzające Dzięki Którym Uzyskasz Wymarzoną Sylwetkę

  1. Ja się ostatnio wzięłam za te ćwiczenia. Zajmuje mi to około 10 minut dziennie. Przez 2 tygodnie schudłam 3 kg. Polecam!

  2. Witam . Odwalasz kawał dobrej roboty. Ale co do tych ćwiczeń na odchudzanie mam jedno konkretne pytanie: Czy działają równie dobrze dla mężczyzn?

  3. Chyba się skuszę na takie odchudzanko 🙂 Chciałabym schudnąć jakieś 5 kg… Mam pytanko: Czy w moim wypadku lepiej jest ćwiczyć, czy może jakieś inne metody lepiej zadziałają? W tej chwili przy wzroście 164 cm ważę 65 kg

  4. Świetnym sposobem na zbicie wagi jest rower. Ale w taki sposób by jechać na granicy zmęczenia i by nie dopuścić do przemęczenia. Jeśli poczujesz zmęczenie to zrób sobie przerwę.

  5. Witam. Mam pytanie, co jest lepsze – ćwiczenia odchudzające czy dieta? Zależy mi na tym aby jak najszybciej schudnąć 5 kg.
    Pozdrawiam

  6. Witam zaczełam ćwiczyc z tymi cwiczeniami i moge szczerze powiedzieć ze mi pomagaja schudłam juz w biodrach i w udach z czego jestem bardzo zadowolona. Dziekuje za porady.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *