Czy Zielona Herbata Wspomaga Odchudzanie? Mit Czy Prawda?

Zielona herbata i odchudzanieCoraz więcej osób uważa, że zielona herbata pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Zanim zaczniesz porównywać kawę i herbatę zastanów się, co tak naprawdę wiesz o ilości kalorii jakie posiada herbata. Jest wiele faktów, które potwierdzają, że jest ona  zdrowa i pomaga podczas odchudzania. Ale czy te fakty są prawdziwe? Zawsze najlepiej jest sprawdzić wszystkie pozytywne i negatywne działania zielonej herbaty zanim oceni się ją jako złoty środek dla osób z nadwagą.

Opzioni Binarie

Czytaj dalej jeśli chcesz się dowiedzieć ile kalorii ma herbata i czy może ona mieć pozytywne działanie jeśli chodzi o odchudzanie.

Ile Kalorii Zawiera Filiżanka  Zielonej Herbaty?

Jeśli szukasz napojów, które mają mało kalorii to dobrze trafiłaś. Zielona herbata ma ich niespodziewanie mało. Warto wspomnieć, że niektóre rodzaje herbat wspomagają odchudzanie, ale to nie ich jedyny atut.

Większość z nich jest zwyczajnie smaczna i umila nam spożywanie codziennych posiłków.

Zmiękcza pożywienie i ułatwia połykanie a przy tym nie ma zabójczej ilości kalorii. Jeśli szukasz czegoś dobrego do picia co ma niską wartość energetyczną to herbata nadaje się do tego idealnie.

Zanim jednak dowiesz się ile tak naprawdę herbata ma kalorii warto wziąć wiele innych czynników pod uwagę. Powinnaś się też zainteresować ile kalorii ma zimna albo mrożona herbata a ile zwykła i gorąca.

Gorąca, czy mrożona Herbata?

Ilość kalorii w herbacie zależy od tego, czy jest ona gorąca, czy mrożona. Parzona zielona herbata zazwyczaj nie ma prawie w ogóle kalorii ponieważ jest zrobiona ze zwykłej wody.

Mrożona herbata zawiera również mało kalorii, ale ma trochę więcej niż gorąca ze względu na różne substancje słodzące. Herbaty kupowane gdzieś w restauracjach zazwyczaj mają trochę więcej kalorii bo są bardziej słodzone i aromatyzowane. Herbata, która jest niesłodzona i nie zawiera żadnych dodatków ma równo zero kalorii nawet jeśli kupisz ją w najzwyklejszym Fast Foodzie.

Warto o tym pamiętać i nie bać się picia herbaty w różnych restauracjach i barach. Jeśli zaś chodzi o ilość kalorii w mrożonej herbacie, to trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki.

Kupując herbatę w Mc Donaldzie w jednym kubku znajduje się 140 Kcal. Nie wspominam tu w ogóle o tym, że na każdy kubek średnio przypada koło 35g cukru.

Herbaty podawane w butelkach takie jak np. Lipton mają dużo mniej kalorii, bo tylko 70Kcal. Pamiętaj o tym i nie daj się nabrać. Nie pij czegoś co ma więcej kalorii a smakuje tak samo. Szkoda zdrowia, przecież nie są Ci potrzebne problemy ani z nim, ani z nadwagą.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby wiedzieć ile dokładnie dana herbata ma kalorii musisz wziąć pod uwagę, że zależy to od ich rodzaju.

Dodanie zielonej herbaty do swojej diety (dieta 1200 kcal, dieta dukana , dieta kopenhaska) na pewno przyniesie Ci wiele korzyści. Jednak warto pamiętać, że wszystko zależy od rodzaju herbaty, który pijemy. Najzdrowsza jest zielona i czarna herbata. Jest tak dlatego, że zostały one najmniej przetworzone chemicznie.

Czarna herbata nie zawiera żadnych chemicznych dodatków i jest bardzo pomocna podczas odchudzania. Podobnie w sumie jak herbata zielona. Czarna herbata wielu osobom smakuje dużo bardziej niż zielona, dlatego moim zdaniem warto zadbać o to, żeby było w niej jak najmniej kalorii i na niej skupić swoją uwagę. Jednak niektóre odmiany czarnej herbaty są gorzkie, dlatego na pewno będziemy ją dosładzać i tym samym dodawać do niej niepotrzebne kalorie. Każdy lubi coś innego i każdemu coś innego smakuje, dlatego warto znaleźć taki rodzaj herbaty, który będzie Ci najlepiej odpowiadał.

Przyprawy Do Herbaty Zwiększają Ilość Kalorii

Jedyne, co zwiększa liczbę kalorii w herbacie jest to, co do niej dodajesz do smaku. Słodzenie jej i dodawanie do niej różnego rodzaju kremów na pewno zwiększa jej wartość energetyczną. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co się dodaje do filiżanki jeśli jest się na diecie i każda nadprogramowa kaloria jest zbędna. Pomyśl o tym i weź to pod uwagę jak następnym razem będziesz zaparzała herbatę.

Poniżej pokarzę Ci kilka przypraw, które na pewno zmienią smak herbaty, ale nie dodadzą jej zbyt wielu kalorii:

– Jedna łyżka miodu – 64 Kcal

– Jedna łyżka cukru – 46 Kcal

– Mleko o niskiej zawartości tłuszczu (dwie łyżeczki) – 15 Kcal

– Jedna łyżka śmietany – 52 Kcal

– Świerzy sok z cytryny – 4 Kcal

To właśnie dlatego tak wiele osób używa do herbaty cytryny. To ona mienia smak herbaty, a nie dodaje zbyt dużo dodatkowych kalorii.

Herbata I Odchudzanie

Jeśli zdecydujesz się dodać herbatę do swojej diety, to na pewno ograniczysz spożywanie niepotrzebnych kalorii. Zielona i czarna herbata mają w sobie takie właściwości, które pozwalają przyspieszyć proces odchudzania.

Uda im się to dzięki przyspieszeniu przemiany materii i metabolizmu. Badania japońskich naukowców wykazały, że picie 5 filiżanek zielonej herbaty dziennie może pomóc spalić dodatkowo aż 80 niepotrzebnych kalorii. Zastanów się nad tym. Kilka filiżanek pomaga spalić aż 80 Kcal.

To jest naprawdę godne uwagi i sprawdzenia. Może warto pomyśleć o tym, żeby częściej pić herbatę, która ma niewiele skutków ubocznych a wspomaga proces odchudzania.

Dodatkowo jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj herbaty i nie dosypiesz niczego do filiżanki, to możesz spalić jeszcze więcej niż tylko 80 Kcal. Zastanów się nad tym i przemyśl, czy warto pić więcej czegoś, co może Ci bardziej pomóc niż zaszkodzić.

Jeśli próbowałaś się odchudzać i Ci to nie wychodziło to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jestem tutaj aby Ci pomóc.

Napisałam książkę „Odkryj jak schudnąć 10 kg w 30 dni”. Ta książka pomogła już wielu.

Zamieściłam w tej książce wszystkie najważniejsze wiadomości tylko po to, żeby pomóc kobietom w problemach jakie mają z nadwagą.

Jeśli czytałaś komentarze, które zostawiają mi inne kobiety, to pewnie zorientowałaś się, że wszyscy chwalą tą książkę i są z niej bardzo zadowoleni.

Jestem przekonana, że ta książka pomoże Ci schudnąć i uzyskać atrakcyjne ciało. Obiecuję Ci, że tak będzie. Jestem tego pewna, dlatego biorę całą odpowiedzialność za to, co jest tam napisane.

Możesz pobrać moją książkę już teraz. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie Ci się podobała, to po prostu mi ją oddasz.

Ale wiesz co? Możesz mi ją bez obaw oddać i zatrzymać wszystkie bonusy, które ode mnie dostaniesz.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ: Jak szybko schudnąć 10 kg w 30 dni

jak schudnac oferta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *