7 Błędów Które Najprawdpodobniej Popełniasz Podczas Odchudzania – Część 1

Błędy w odchudzaniuMasz problemy z odchudzaniem?

Próbujesz schudnąć ale jakoś Ci to nie wychodzi?

Poniżej pokarzę Ci siedem błędów, które najczęściej nie pozwalają kobietom osiągnąć swojej wymarzonej sylwetki.

Upewnij się, czy któryś z nich nie jest dla Ciebie przeszkodą w spełnieniu marzeń i zgrabnym ciele.

binäre Optionen

Błąd #1 Podczas Odchudzania – Nie Żyjesz Po To Aby Jeść, Tylko Jesz Po To Aby Żyć.

To jest prawdziwy klucz do sukcesu.

Zastanów się nad tym przez chwilkę. Wydrukuj sobie te słowa i powieś w domu w widocznym miejscu, żebyś cały czas o nich pamiętała. Myśl o tym, kiedy robisz zakupy i kiedy przygotowujesz sobie posiłki. Zobaczysz, że uświadomienie sobie tego bardzo zmieni Twoje podejście do odchudzania.

Istnieje różnica między życiem dla jedzenia a jedzeniem dla życia. To właśnie posiadanie tej świadomości pozwoli Ci osiągnąć sukces i zmienić nawyki żywieniowe.

W naszej kulturze bardzo często je się dla rozrywki, a nie dlatego, że właśnie jesteśmy głodni. Jeśli jedząc posiłek jesteś rozproszona czymś innym np. komputerem, albo oglądaniem telewizji, to na pewno zjesz dużo więcej niż tak naprawdę potrzebujesz.

Wiadomo, że chipsy, fast foody, czy pizza bardzo nam smakuje, ale nie jest zdrowa i zawiera bardzo dużo niepotrzebnych kalorii. Zawsze śmieciowe jedzenie przyciąga nas zapachem i smakiem, no i oczywiście ładnie wyglądającym opakowaniem, które ma zachęcić do kupna produktu. Ale tak naprawdę w 30 minut po zjedzeniu, brakuje nam energii i mamy wyrzuty sumienia, że znowu napchaliśmy się niepotrzebnie czymś niezdrowym i tuczącym.

Dodatkowo widać inne skutki uboczne. Zaczynamy przybierać na wadze, nasza skóra wygląda bardzo brzydko, czujemy się okropnie i zupełnie nie wiemy, co się dookoła nas dzieje.

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo żywności genetycznie modyfikowanej, albo chemicznie przetwarzanej. To właśnie dlatego wiele produktów kupowanych w sklepach tak ładnie pachnie i zachęca do kupienia. Fast Foody nigdy nie znikną.

Niestety im więcej będziesz ich jadła tym gorzej będziesz wyglądała. One naprawdę bardzo niekorzystnie wpływają na naszą sylwetkę. Nie może dojść do takiej sytuacji, że zaczynasz żyć od posiłku do posiłku. Nie możesz wiązać swoje życia tylko z jedzeniem. Jest tyle fajnych rzeczy, które można robić, jedzenie na prawdę nie powinno być jedynym Twoim sensem istnienia.

Posiłki nie powinny być w centrum Twojej uwagi. Powinnaś żyć po to, żeby uzyskać więcej energii, bawić sie imprezować, sprawiać sobie inne przyjemności niż tylko napchanie swojego brzucha. Zobacz ile jest fajniejszych rzecz, nowe ubrania, miłość, udany seks, to wszystko może cieszyć dużo bardziej niż napchanie się i najedzenie kalorycznym jedzeniem.

Możesz dobrze się czuć, dobrze wyglądać, to będzie Cię cieszyło i podnosiło Twoje poczucie własnej wartości. Następnym razem kiedy najdzie Cię na frytki, albo jakieś inne kaloryczne jedzenie, to zadaj sobie pytanie, po co Ci ono tak właściwie jest.

Czy czujesz się samotna?

Czy nie masz energii?

Czy poczujesz się lepiej jeśli się objesz?

Czy to co masz zamiar zjeść ma wartości odżywcze?

Czy jedzenie jest stylem życia?

Zastanów się nad tym wszystkim. Zapewniam Cię, że po dłuższym przemyśleniu zechcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Błąd #2 Podczas Odchudzania – Emocjonalne Jedzenie

Czy zdarza Ci się, ze zastanawiasz się nad tym, co zjesz na następny posiłek?

Jeśli tak, to można powiedzieć, że jedzenie jest dla Ciebie jak narkotyk.

To powoduje, że często zjadasz za dużo, w związku z tym zaczynasz coraz więcej ważyć.

Z tego powodu dołujesz się, więc zajadasz smutki i znajdujesz się w błędnym kole. Pomyśl sobie ile przyjemności może Ci przynieść kupowanie żywności niż jedzenie jej. Uczucia z czasem zaczynają napędzać całe Twoje życie. Wszystko zaczyna zależeć od nich. Kiedy jesteś zdenerwowana, albo masz zły dzień, to zrobisz bardzo dużo, żeby coś zjeść.

To zmienia Twój nastrój i zaczynasz mieć wyrzuty sumienia, że znowu się objadałaś. Emocjonalne jedzenie polega na tym, że zaczynasz jeść coraz więcej śmieciowego jedzenia, kiedy jest Ci smutno, albo źle.

Innymi słowy zaczynasz się objadać z innego powodu niż głód.

Moim zdaniem kobiety jedną z dwóch powodów.

Albo dlatego, że są głodne, albo dlatego, że mają zły humor i jest im źle.

Kobiety bardzo często wahania nastrojów rekompensują sobie jedzeniem. Uczucie smutku, rozżalenia, albo tęsknoty jest powodem do tego, żeby się najeść. Brak akceptacji swojego ciała, złe relacje ze znajomymi, albo brak miłości powoduje, że kobiety się objadają i zaczynają szybko przybierać na wadze.

Takie zajadanie przynosi im chwilową ulgę i uczucie szczęścia. Często jedzenie jest dla nich rozwiązaniem na wszystkie możliwe problemy jakie napotkają na swojej drodze. Jak Ci smutno zjadasz pizze, jak Ci się nudzi to frytki, a jak się zdenerwujesz to tabliczkę czekolady.

Emocje powodują, że zaczynasz tyć i Twoja waga wymyka Ci się spod kontroli.

Jaki jest w tym sens?

Im więcej jesz tym więcej tyjesz, im więcej tyjesz tym bardziej się denerwujesz, jeśli zaczynasz się denerwować to znowu się objadasz. W tej sytuacji zaczynasz wpadać w błędne koło.

To właśnie najczęściej dlatego długoterminowe diety nie przynoszą efektów. Bo my tak naprawdę wprowadzamy tylko chwilowe nawyki żywieniowe, ale psychologia naszego myślenia zostaje niestety taka sama. 18% sukcesu to sposób myślenia i podejścia do życia.

Jeśli nastawimy się do diety negatywnie, to na pewno nie uda nam się schudnąć.

Eksperci uważają, że ponad 90% przypadków przejedzenia jest spowodowane przez emocje. Tak naprawdę uda Ci się odnieść sukces, jeśli nauczysz się panować nad swoimi emocjami. Na początek musisz sobie uświadomić pewne problemy i zacząć kontrolować swoje emocje.

Ta świadomość pomoże Ci trzymać się od jedzenia z daleka w sytuacjach kryzysowych. Już dzisiaj możesz zacząć zmieniać siebie. Załóż sobie dziennik i zapisuj co zjadłaś kiedy i jakie miałaś wtedy uczucia. To pomoże Ci się kontrolować i świadomie jeść wtedy, kiedy naprawdę będziesz głodna.

Ja spędziłam wiele lat swojego życia, żeby dowiedzieć się jak szybko schudnąć. Rozwiązałam zagadkę i już wiem jak tego dokonać. Napisałam o tym książkę „Odkryj jak schudnąć 10 kg w 30 dni”.  Jeśli ją przeczytasz będziesz wiedziała o odchudzaniu wszystko i bardzo szybko osiągniesz wymarzoną sylwetkę.

Po przeczytaniu będziesz jedynie żałować że nie znalazłaś jej wcześniej.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej: Jak szybko schudnąć

jak schudnac oferta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *